HOGYAN VÁLHATOK VÉDJEGYESSÉ?
Amennyiben érdekelné a hálózati munka, úgy először egyesületünknél szükséges jelentkezni telefonon, e-mailben, vagy honlapunk csatlakozási füle alatt, elektronikus úton is beküldheti jelentkezését. A csoporthoz már a minősítés előtt is lehet önkéntes módon kapcsolódni, és megismerkedni a közösséggel, munkásságukkal, törekvéseikkel.
A jelentkezés után telefonos időpont egyeztetést alapján személyes találkozóra kerül sor a Minősítő Füzet nevű dokumentum kitöltésére, amiben rögzítjük az alapadatokat és ellenőrizzük az adott szektor kritériumainak való megfelelést, valamint egy helyszíni szemlét is tartunk fotódokumentációval egybekötve. Miután minden szükséges információt megtudtunk az adott tevékenységről, következik a jelentkező elbírálása a szervezet által. A pozitív minősítést követően az adott térségi márkavédjegy tulajdonosa hálózati együttműködési megállapodást köt az adott termelővel, szolgáltatóval. A negatív elbírálás során egy újabb személyes találkozóra kerül sor, ahol szaktanácsadással, és a még szükséges fejlesztésekhez pályázati lehetőségek ismertetésével próbáljuk segíteni a jelentkezőt. Ha tanácsainkat megfogadva belevág a fejlesztésbe, akkor egy közös időpontban megállapodva újra ki fog menni a minősítő csoport felülvizsgálni a fejlesztéseket, és ha eleget tett a megbeszélteknek, akkor minősített taggá válhat.
A minősítés egyszeri díja 30.000 Ft, melyről számlát a minősítést követően küldi meg az Egyesületünk.
MILYEN SZEKTOROKHOZ LEHET CSATLAKOZNI TÉRSÉGÜNKBEN?
Egyesületünk a Vidék Minősége hálózatának tagjait szektorokba sorolja, melyek külön-külön szakma specifikus szabályzattal rendelkeznek. Tartalmát szervezetünk és a hálózat tagjai közösen alakították ki saját térségük igényeihez igazodva, melynek minden tag köteles megfelelnie. A szektorok kialakítása azért volt fontos, hogy tagjaik önállóan is tudjanak dolgozni, legyen szó szakma specifikus szabályzat átalakításáról, egy közös rendezvény megszervezéséről, vagy egy minősítés elbírálásáról. Jelenleg 4 szektor létezik nálunk: az élelmiszer, a turisztikai, a kézműves és a vidéki örökség szektor. A „Vidék Minősége Alpokalja-Fertő táj” védjegyet csak azok nyerik el, akik élen járnak a környezettudatos gazdálkodás és feldolgozás terén, kiváló minőségű termékük van, egymással együttműködnek, helyben lakókat foglalkoztatnak, betartják az esélyegyenlőségi elveket, társadalmi és szociális felelősségvállalásuk segíti az Alpokalja-Fertő táj településeinek fejlődését.