Újabb LEADER nyertesek

11 pályázatról, 66 millió forint fejlesztési támogatás sorsáról döntött az Alpokalja - Fertő táj Vidékfejlesztési Egyesület a 2019. augusztus 14-én, immáron negyedik alkalommal megtartott Helyi Bíráló Bizottsági ülésén

A Helyi Bíráló Bizottság (HBB) Hospely Károlyné elnökletével kettő LEADER intézkedéshez kapcsolódóan ülésezett: az egyik intézkedés célja a Vidék Minősége térségi védjeggyel rendelkező termelők, szolgáltatók fejlesztési elképzeléseinek támogatása. A másik intézkedés célja a turisztikai célú vállalkozásfejlesztési (szálláshelyfejlesztés, vendéglátás, aktív turisztikai (agro-öko-vízi-lovas-kerékpáros-horgász)) elképzelések támogatása volt. Mindkettő pályázati felhívás nyitott még, várjuk további pályázatok benyújtását, a szakaszzáró nap 2019. október 3.

A „Turizmus Kislépték” intézkedés keretében a beérkezett 8 db pályázat 50% támogatási intenzitás mellett, 29 millió forint fejlesztési támogatást igényelt turisztikai fejlesztési elképzelései megvalósításához.

 • Juronits Norbert Relax vendégház minőségi fejlesztése Fertődön
 • Esőné Bogár Katalin: A völcseji vendéglátás fejlesztése
 • Hospely Károly: A fertőhomoki Rózsa Vendégház korszerűsítése
 • Hegykő Község Önkormányzata: Turisztikai szolgáltatások bővítése Hegykőn
 • Módos István: A fertődi Kata vendégház minőségi fejlesztése
 • SAJGÓ-INVEST Kft.: Minőségi vendéglátás Zsirán a turisták elégedettségének fokozásáért
 • Fertőd Város Önkormányzat: Kerékpáros és ifjúsági turizmus fejlesztése Fertődön
 • Horváth Norbert: A fertődi Horváth Apartmanház minőségi fejlesztése

A „Gazdaságfejlesztés a Vidék Minősége jegyében” című intézkedés keretében 3 pályázatot nyújtottak be védjegyes termelőink, kézműveseink, 4,1 millió forint támogatási igénnyel:

 • Schmaler Petra: Megújuló arculat, innovatív technikai háttér biztosítása (Harka)
 • Ábrahám Zoltán: Eszközbeszerzés az Ábrahám Gyümölcsfeldolgozó Üzemben Fertőszentmiklóson
 • Végerbauer István: Sajtkészítő műhely eszközbeszerzések (Hidegség)

Egyesületünk a pályázatok benyújtása előtti időszakhoz hasonlóan szeretne segítséget nyújtani, ezúttal a támogatást nyert projekt megvalósításához, finanszírozásához és elszámolásához kapcsolódóan. Honlapunkon az alábbi linken (http://www.alpokalja-fertotaj.hu/hirek/396-leader_nyertes_palyazoknak_tartottunk_szeminariumot.html) minden a megvalósításhoz szükséges tájékoztató anyagot és mintákat helyeztünk el. A szemináriumokon tartott előadásanyagot is megtalálhatják, amely a változás bejelentéseken át a kifizetési kérelmek benyújtásáig minden apró részletet érint.

Természetesen személyesen (akár telefonon és e-mail-es megkeresésben) is állunk mindenki segítségére. Elérhetőségeink: info@alpokalja-fertotaj.hu; +36 20 7797 094. 

Várunk Mindenkit szeretettel és ezúton is sikeres megvalósítást kívánunk!

az Alpokalja-Fertő táj Vidékfejlesztési Egyesületünk munkaszervezete

2021. január
HKSzCsPSzoV
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28