Felszáll a füst…

a Helyi Bíráló Bizottsági (HBB) ülések időpontjai meghatározásra kerültek...

LEADER – lassan felszáll a füst…

Egyesületünkhöz 2018. október 3. napjáig 70 pályázat érkezett be, 285 millió Forint igénnyel. A pályázatok ügyintézése immáron a döntés előkészítési fázisba került. A pályázók a napokban-hetekben további hiánypótlásokat, hiánypótlás kiegészítéseket, vagy tisztázó kérdéseket vehettek át pályázataikhoz kapcsolódóan 15-5 napos határidőkkel.

A cégkapura, hivatali kapura való átállás több problémával, kisebb riadalommal járt. Bízunk bent, hogy minden civil szervezet, önkormányzat és vállalkozás a mai napig megnyitotta cégkapuját (sajnos a korábban leadott meghatalmazások nem élnek az átállás végett), és a kiküldött dokumentumok eljutnak a címzettekhez.

A Helyi Bíráló Bizottság (HBB, részletesebben a Bizottságról itt olvashatnak), amelynek elnöke Hospely Károlyné turisztikai vállalkozó, alelnöke Svedics Tibor védjegyes méztermelő, az ügyintézés előrehaladása végett kitűzte a következő három Bíráló Bizottsági ülés időpontját:

1. HBB ülés: 2018. november 15.
2. HBB ülés: 2018. december 19.
3. HBB ülés: 2019. február 7.

Az ülésről az ülést követő napon közleményt teszünk közzé honlapunkon. A HBB döntését továbbítjuk a végső jogosultsági ellenőrzésre és kötelezettségvállalásra az Irányító Hatóság részére. A HBB döntéséről hivatalosan is kapnak a projektgazdák tájékoztatást, elektronikus formában, cégkapujukra.

A kötelezettségvállalást követően kezdődik meg a Támogató Okiratok kiküldése. Az okiratok kézhezvételétől számítva a nyerteseknek 24 hónap áll rendelkezésükre projektjük megvalósítására (amelyet akár már a projektjük benyújtását követő naptól megkezdhettek - ezesetben a megkezdés napjától számítódik a 24 hónap).

Korábbi gyakorlatunknak megfelelően 2019. januárjában és februárjában is tartunk a nyerteseknek egy „megvalósítási szemináriumot”.

Nyitott, még pályázható LEADER felhívásaink:

Várjuk ötleteiket, kezdeményezéseiket a turisztikai, valamint a védjegyes pályázati felhívásainkhoz kapcsolódóan. 2019. év tavaszán (március vége) és őszi (október) szakaszzáró határnapokat tartunk.  A „Turizmus Kislépték” esetében vállalkozások, turisztikai céllal működő civil szervezetek (szálláshelyek, éttermek és aktív turisztikai szolgáltók, egyesületek- pl. kerékpáros, vízi, horgász, vadász..stb.). A Vidék Minősége Védjegy pályázati felhívás esetében pedig a hálózati tagok fejlesztési elképzeléseit várjuk szeretettel. A felhívások és mellékleteik hatályos verziói az alábbi oldalról letölthetőek: https://e-kerelem.mvh.allamkincstar.gov.hu/enter/leaderbongeszo/leaderBongeszo.xhtml

2019. január
HKSzCsPSzoV
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Tényleg nehéz a gyermeknevelés?

2019. január 21. 18:00

Szabadidőközpont és Könyvtár, Konferenciateremben

21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuális programok

2019. január 21. 18:00

Tényleg nehéz a gyermeknevelés?

Fazekas Ildikó előadása

2019. január 24. 09:30

Nyugat-dunántúli HACS-ok regionális találkozója

Regionális HACS találkozó

2019. február 7. 17:30

LEADER - HBB által támogatottak számára

SZEMINÁRIUM - Egyesületünk a pályázatok benyújtása előtti időszakhoz hasonlóan szeretne segítséget nyújtani, ezúttal a támogatást nyert projekt megvalósításához, finanszírozásához és elszámolásához kapcsolódóan.

Hírlevél

Ha elsőként szeretne értesülni legfrisebb híreinkről, iratkozzon fel naprakész hírlevelünkre

Feliratkozás